חיפוש

מחיקת חובות

עורך דין חובות

לעיתים שבמשך החיים הבוגרים שלכם קורים מקרי חירום שבעקבותיהם אתם עלולים לצבור לא מעט חובות. יכול להיות שאלו חובות שקשורים לתקופת הלימודים באוניברסיטה או חובות מהניסיון להקים את העסק הראשון שלכם, אך כך או כך, בתור אנשים בוגרים שמעוניינים להקים משפחה ולשפר את המצב הכלכלי, יש לכם מעט מאוד דרכים לפעול על מנת לייצר איזון כלכלי בצורה בטוחה. לכן, אחת המשימות החשובות ביותר שעומדות לפניכם היא הפנייה לעזרתו של עורך דין מחיקת חובות אשר יוכל ללוות אתכם שלב אחרי שלב, לתת לכם יעוץ אישי ומקצועי, ולהבטיח הגעה לפתרון הטוב ביותר בעבורכם. משרד עורכי הדין איתי גת רימון יעזור לכם לתכנן את ההתמודדות עם תהליך מחיקת חובות ויאפשר לכם לבנות חיים נוחים, שקטים ומאוזנים כלכלית.

עורך דין מחיקת חובות – עוזר לכם להתמודד עם כל בעיה

אם נניח לרגע שלא הצלחתם להתמודד כלכלית בתקופת הלימודים בתור סטודנטים, אז סביר להניח שבסיום התואר הראשון יש לכם לא מעט הלוואות סטודנט שאתם צריכים להחזיר, ומשכורת יחסית בסיסית בתחילת הקריירה. זוהי לא נקודת פתיחה אידיאלית לחיים בוגרים שלכם בלשון המעטה, שבהם אתם רוצים להקים משפחה ולקנות בית בישראל. לכן, עורך דין מחיקת חובות יכול לבחון לעומק את המצב הכלכלי, האישי, המשפחתי והפיננסי שלכם. על בסיס הידע המקצועי והניסיון שלו, עורך הדין יבנה עבורכם את דרך הפעולה הטובה ביותר כדי לפנות לגורמים שלהם אתם חייבים כספים ולייצר מחיקת חוב בצורה מקצועית ומסודרת.

בניית החיים שלכם מחדש – שלב אחרי שלב

מכאן ואילך, אתם נמצאים בשלב שבו יש לכם יכולת לבנות את החיים הכלכליים שלכם מחדש. שלב אחרי שלב בליווי של עורך דין מחיקת חובות ועל בסיס תהליך שיקום כלכלי מסודר, תוכלו לקבל את הכלים כדי להתנהל בצורה טובה יותר עם הכסף שלכם, ולאורך זמן אף להצליח לחסוך כספים. אז אם חשוב לכם לשפר את המצב הכלכלי שלכם, אל תוותרו על הידע והניסיון המקצועי של אנשי הצוות ממשרד עורכי הדין איתי גת רימון ופנו עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי מקיף ללא כל התחייבות.

מחיקת חובות באמצעות עורך דין מוסמך

נפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל ואין לך יכולת לפרוע את החוב ? חשוב וכדאי לדעת שכיום יותר מאי פעם, יש לא מעט אפשרויות לסלק את החובות בצורה מהירה ויעילה. אם בעבר פשיטת רגל הייתה שם נרדף לסוף החיים הכלכליים, כיום מדובר בצעד שעשוי לפתוח דף חדש בחייך. חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי התשע”ח-2018 משנה את כללי המשחק ומאפשר לחייבים רבים להשיב יציבות לחייהם. אז כיצד נוכל לקדם את ההליך לקראת הפטר או מחיקת חובות? כאן נפרוש בפניך את כלל הקריטריונים שיאפשרו לך לנוע ממצוקה וניהול משברים לפתרון ארוך טווח ובטוח.

באילו מקרים מתאפשרת מחיקת חובות?

בעבר, לא הייתה כל מדיניות מוסדרת המגדירה באילו מקרים יוכל החייב להיפרע מחובותיו, אך כיום הסדירה הרפורמה בהליכי חדלות הפירעון את התנאים לניהול הליך מחיקת חובות מוגדר וברור, שבסופו ניתן יהיה לקבל הפטר מלא באמצעות שתי דרכים עיקריות:

  • ראשית, על ידי פניה להסדר נושים. במסגרת הליך זה ניתן לפנות אל בית המשפט או לרשם ההוצאה לפועל (ככל שמדובר בסכום חובות שנע בין 50,000 ל 150,000 ש”ח) ולהציע פירעון של חלק מהסכום, בהתאם ליכולות הכלכליות שלך. ככל ש-75% מן הנושים יסכימו לקבל את ההסדר, יהיה באפשרותך לסיים עם החוב אחת ולתמיד באמצעות הסדר זה. כדי להבטיח שיעמדו לרשותך התנאים הטובים ביותר, מומלץ להסתייע בעורך דין שינהל עבורך את המשא ומתן עם הנושים.
  • שנית, על ידי ניהול הליך של חדלות פירעון ומחיקת חובות. הודות לרפורמה החדשה, הליך פשיטת הרגל מוגבל כעת ברוב המכריע של המקרים לארבע שנים לכל היותר, כאשר בסופו של ההליך, ניתן יהיה לצאת לדרך חדשה עם קבלת ההפטר. חשוב לציין כי, במקרים רבים ובתנאים מסוימים, ניתן אף לקבל את ההפטר כבר בתוך 12 חודשים בלבד בהליך מקוצר.

הכול מתחיל בעורך הדין הנכון

בין אם החלטת להציע הסדר לנושיך, או אם אין מנוס מפניה להליך חדלות פירעון, הייצוג שיעמוד לרשותך הוא קריטי להצלחה שלך. לאורך השנים, אנו במשרד עורכי הדין איתי גת רימון ושות’ ליווינו חייבים רבים בהליכים של מחיקת חובות וסייענו להם לשקם את מצבם הכלכלי לאחר שנים של התנהלות במעגל קסמים של תסכול. נשמח לסייע גם לך לסיים עם החובות אחת ולתמיד ביעילות ובמקצועיות.

בליווי עורך דין חובות אינם חייבים להיות גזירת גורל

במשך שנים, בעלי חוב נתפסו כדמויות שוליים בחברה. העמדה הרווחת הייתה כי מדובר באנשים רשלנים במקרה הטוב או בלתי מוסריים במקרה הגרוע יותר. כיום, אמנם, הולכת ומתבססת ההבנה כי חובות רבים נוצרים בשל נסיבות שאינן תמיד בשליטתו המלאה של האדם. במציאות בה כ-9% מאיתנו ננהל בשלב כזה או אחר בחיינו תיק חייבים, התובנה הזו ברורה ומובחנת מאי פעם. גם המדינה מאמצת כיום תפיסה זו ומשנה גם ברמת החקיקה את הגישה כלפי חייבים. הרפורמה שהוחלה בתחום החובות וחדלות הפירעון מאפשרת כיום יותר מאי פעם לעבור תהליך מיטיב, שיקומי ושיאפשר לך לחזור לשגרה בליוויו של עורך דין חובות.

אין ספק שפתיחת תיק נגד חייב בהוצאה לפועל היא צעד מבהיל ביותר. ככל שהסכום גבוה יותר, כך גוברים הסיכויים שנרצה פשוט להתכנס בתוך עצמנו ולהדחיק את המצב. חשוב שנפנים כבר בשלב זה – החוב לא הולך לשום מקום וככל שנקדים לטפל בו, כן ייטב. רשויות האכיפה אינן שוקטות על שמריהן כלפי חייבים שאינם מגיבים להתראות ואינם פונים בבקשה להסדר. במקרה של התעלמות מהחוב, יינקטו לבסוף צעדי אכיפה חריפים, מעיקולים ועד צו עיכוב יציאה מהארץ. מדובר בפעולות שהשלכותיהן עשויות להיות הרות גורל.

זה הזמן להישיר מבט אל המציאות ולהתחיל להתמודד עמה על הצד הטוב ביותר. ייצוג של עורך דין חובות המתמחה בדיני הוצאה לפועל יכול לשנות את כל התמונה. כיום, כשהכלים העומדים לרשותך נרחבים מאי פעם, ניתן למצוא פתרונות שיאפשרו לך להשיב את החיים למסלולם. עורך הדין יפנה אל הנושים וינהל עמם משא ומתן על סכום החוב ותנאי ההחזר, כך שיהיו מקובלים על כל הצדדים ויתאימו ליכולות ההחזר שלך.

הצעד הראשון לקראת שיקום כלכלי מתחיל כאן

תחושת הביטחון והיציבות שלך הם נכסים יקרי ערך. אנו במשרד עורכי הדין איתי גת רימון ושות’, כאן כדי להבטיח שהנכסים הללו תמיד יישארו ברשותך. ביחס אישי בגובה העיניים ובמקצועיות בלתי מתפשרת, נלווה אותך לכל אורך הדרך. יחד, נמצא את הפתרונות התואמים את יכולותיך ומצבך ונסייע לך לקבל הזדמנות שנייה לניהול פיננסי בריא ותקין.

בואו נדבר!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן