חיפוש

צוואות וירושות

החלטתם שהגיע העת והזמן הנכון לערוך צוואה, אך אינכם יודעים למי לפנות ? ובכן, עוד ירושות הינו עורך דין העוסק בתחום דיני ירושה ישמח ויוכל לעזור בכמה מצביםבין אם המבקש לערוך צוואה או יורשים המבקשים לממש את ירושתם ואולי אף נתקלו בקשיים שבדרך למימושה, כמו גם מצבים נוספים. עורך דין המתמחה בדיני ירושות יעשה לכם סדר בכל המהלכים המשפטיים בתחום. אם אתם מתלבטים אל מי לפנות, דעו שרבים ממליצים על משרד עורכי הדין גת רימון ושותהעוסקים גם בתחום הירושות, וישמחו לסייע וללוות אתכם בתהליך.

סוגי צוואות

לפי חוק כבוד האדם וחירותו, יכול כמעט כל אדם לכתוב מסמך צוואה בו הוא מודיע בכתב על פי רוב המקרים למי ברצונו להוריש את כל הונו בבוא היום. מסמך צוואה נערך בדרך כלל אצל עוד ירושות בפני שני עדים ניטרליים ובתנאים מסוימים. עם זאת, ישנם גם כמה דרכים נוספות בהן ניתן לערוך מסמך צוואה, הנה דוגמאות כמה מהן:

  • צוואה בכתב ידמסמך צוואה מסוג זה נכתב כולו בכתב ידו של המצווה וחתום בכתב ידו של המצווה, בו הוא כותב למי בדעתו להוריש את רכושו בעת יגיע היום לאחר מותו. צוואה שכזו יכול לכתוב כל אדם, אך היא מומלצת רק לאדם הבקיא בדיני הירושות שכן צוואה שכזו עלולה ליפול לטעויות רבות המתגלות רק לאחר מעשה ומשום שאינה נכתבת על ידי עורך דין שמכיר את לשון החוק וההלכות.
  • צוואה בעדיםסוג צוואה זה נכנס לתוקפו כאשר הצוואה נערכת בנוכחותם של שני עדים ובחתימתו של המצווה. סוג צוואה שכזה הוא הנפוץ ביותר בקרב אנשים המבקשים לערוך הסכם צוואה, משום שהיא נערכת במשרדו של עוד המתמחה בדיני ירושות המפקח על כתיבת ההסכם.
  • צוואה בעל פה או צוואת שכיב מרעכאשר אדם מרגיש שהוא נמצא בין חיים למוות ממש, יכול לצוות את הסכם צוואתו בנוכחותם של שני עדים והוא נערך בעל פה. יש להעלות את רצונו של המצווה על הכתב במסמך מסוג זיכרון הדברים אותו יש להפקיד בסמוך לאחר עריכתו אצל רשם הירושות. עם זאת, חשוב לזכור כי תוקפה של צוואה מסוג זה פג תוקף חודש לאחר שנערכה בעל פה, באם המצווה נותר עדיין בחיים.

צוואות וירושות
ישנם אנשים רבים המעדיפים לכתוב צוואה בה הם מפרטים למי ברצונם להוריש את כל עיזבונם, אך ישנם כאלו שלא עורכים הסכם צוואות, ואז כל רכושם עובר דרך רשם הירושות לקבלת צו ירושה שבאמצעותו מצהירים מי הם היורשים החוקיים. סוגיות רבות עלולות להתעורר בנוגע לנושא הירושות, אשר רובן מוסדרות באמצעות חוק הירושה. אם אתם רוצים להיות בטוחים כי עיזבונכם אכן יגיע ליורשים שאתם בחרתם, משרד עורכי הדין גת רימון ושותישמחו לעזור לכם לאורך כל התהליך, מעריכת הסכמי הצוואות ועד למימוש צוואות וירושות. צרו קשר ותהיו בטוחים שעשיתם את הצעד הנכון.

מגיע הרגע בו האדם מתחיל לחשוב בנקודה מסוימת בחייו מה עתיד להיות איתו ובעיקר עם רכושו לאחר מותו, ולמי הוא מעוניין להעבירו הלאה. במילים אחרות, למי בבוא היום ירצה להוריש את כל רכושו והונו. עוד צוואות הבקיא בכל דיני הצוואות והירושות ידע להדריך אתכם לקראת העתידבזכות העובדה כי הוא מתמחה בדינים אלו והוא יוכל לסייע בכתיבת צוואה בה מצוין למי מעוניין המצווה להוריש את כל רכושו, ואף לסייע ליורשים לממש את הצוואה. משרד עורכי הדין גת רימון ושות‘, הינו משרד עורכי הדין העוסקים גם בתחום דיני ירושה, ישמחו לעמוד ולסייע גם לכם.

האם צוואה תקפה תמיד?

לפני שנספר לכם האם צוואה תקפה תמיד ובאילו תנאים היא איננה תקפה, נקדים ונאמר מהי צוואהצוואה היא בעצם מסמך שבמסגרתו מצוין רצונו של אדם להוריש את כל עיזבונו לאנשים בהם הוא חפץ, בין אם אלו הם בני משפחה, מכרים, קרובים וכל מי שקרוב אל ליבו של אדם. אך כאמור ישנם מקרים בהם למרות שנכתבה צוואתו של אדם בחייו, עדיין עלולים במקרים מסוימים ליפול בין במזיד ובין שלא במזיד, פגמים בצוואתו של האדם והיא עלולה להיות מוטלת בספק. מהם אותם מקרים בהם צוואה עלולה להיות מוטלת בספק ? הנה כמה דוגמאות לכך:

  • פגם בכשרות המצווהישנם תנאים המצויים בחוק הירושות על פיהם יכול אדם לכתוב את צוואתו. אך לא כל אדם יכול לכתוב צוואהלדוגמה, במקרים בהם מדובר בילד, באדם הלוקה בשכלו, או אדם שאיננו מבין את משמעות מעשיו. מכאן שאם נפגע כושר צלילות דעתו של אדם בשל גיל או תרופות, זהו מצב בו קיים פגם בכשרות המצווה, ומשום כך צוואה שכזו תתבטל על ידי בית המשפט.
  • פגם צורני בצוואהעד שנת – 2004 אם התגלה שנפל פגם צורני בצוואה, לא ניתן היה להפעיל ולממש אותה. פגם צורני הוא טעות טכנית, כדוגמת טעות בתאריך או חתימה חסרה וכיוצא באלו. לאחר שנת – 2004 נכנס תיקון לחוק הירושה לפיו, גם אם נפלה טעות צורנית בצוואה אך עולה ממנה כי היא מבטאת את רצונו האמיתי של המצווה, רשאים לקיימה.
  • פגם הנוגע לנסיבות עריכת הצוואהאם התגלה כי הסכם הצוואה נערך תחת איום או באמצעי מרמה שהופעלו על המצווה, צוואה עשויה להתבטל באם תובא בפני בית המשפט במסגרת התנגדות שתוגש. צוואה שכזו איננה מבטאת את רצונו החופשי והאמיתי של האדם המצווה, ועל כן איננה יכולה להיות ממומשת.

צוואה משמחת ליבו של אדם

לאנשים רבים, חשובה ביותר האפשרות כי יהיו מוכנים לקראת השנים הבאות. בעזרת עוד צוואות הבקיא בדיני הירושה, ניתן יהיה לחסוך בהמשך את כל המשוכות העלולות לצוץ בהמשך הדרך, שעלולות לקרות בכל משפחה. משום כך יש להצטייד מבעוד מועד בעורך דין המתמחה בדיני צוואות כדוגמת משרד עורכי הדין גת רימון ושות‘, שישמחו לסייע גם לכם לכתוב הסכמי צוואות, ולעזור לכם בירושות שאתם עתידים לקבל.

בואו נדבר!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן