חיפוש

ייפוי כוח מתמשך האפוטרופוס הכללי

סוגיית ייפוי כוח מתמשך המפוקחת על ידי האפוטרופוס הכללי, עולה כאשר מעוניינים להיערך לקראת שינוי במצבו הבריאותי של אדם, עת לא יוכל לקבל החלטות חשובות בעצמו ו/או לטפל בענייניו האישיים מפאת גילו המתקדם ו/או נכותו. ייפוי כוח מתמשך יכול להיערך על ידי אדם בגיר שהינו מעל גיל – 18 באמצעות עורך דין העוסק בתחום זה בלבד. ההבדל בין עריכת צוואה של אדם לבין עריכת ייפוי כוח מתמשך האפוטרופוס הכללי, היא בכך שצוואה מסדירה את חלוקת הרכוש של המצווה לאחר מותו ואילו ייפוי כוח מתמשך מסדיר את הפעולות שיבוצעו עוד בחייו של הממנה שעה שלא יהיה כשיר לבצע פעולות שונות בעצמו וקובעת כללים ברורים ליום שעצמאותו תיפגע. כאמור, הליך של ייפוי כוח מתמשך יכול להתבצע רק בעזרת עורך דין שהוכשר לכך. רוצים לשמוע פרטים נוספים ? פנו אל משרד עורכי הדין גת רימון ושות‘.

סוגי ייפוי כוח מתמשך

כדי שאדם יוכל להמשיך ולהתנהל בחייו גם כאשר הוא עצמו לא יוכל לקבל את ההחלטות המשמעותיות כתוצאה ממחלה, מגבלה או תאונה חלילה, הוא יכול כאשר הוא עודנו צלול בדעתו ומודע למעשיו להכין את הסובבים אותו לכל מקרה, שנקווה שלא יקרה. מהם סוגי ייפויי כוח מתמשך ? על כך נכתוב כעת בכמה נקודות:

  • ייפוי כוח מתמשך לעניינים אישייםעוסק בדאגה לצורכי היום יום של האדם ורווחתו האישית, בין אם מדובר לענייניו הבריאותיים, הגופניים, החברתיים ולמגוריו.
  • ייפוי כוח מתמשך לעניינים רפואיים – מדובר למעשה בייפוי כוח ספציפי למטרה זו בלבד, כאשר במסגרת זו ניתנות למיופה הכוח סמכויות להחליט בענייניו הבריאותיים של אדם עת הוא לא יהיה כשיר לקבל החלטות מסוג זה בעצמו.
  • ייפוי כוח מתמשך בעניין רכושו של האדם מתמקד בכל הקשור לרכושו של אדם, חפציו, וכספיו לרבות ניהול התחייבויותיו. מייפה הכוח יוכל להחליט כיצד יבוצעו בעתיד (בעודו בחיים) הפעולות לגבי רכושו, כאשר מיופה הכוח המתמשך יקבל סמכויות לגבי ההחלטות העתידיות והפיננסיות של הממנה וכן לגבי תוכנן של הבקשות.

ייפוי כוח מתמשךיכולת האדם להחליט

בשנת– 2016 נכנס לתוקפו תיקון פורץ דרך לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות המאפשר לאדם לתת ייפוי כוח מתמשך לאדם אחר, במסגרתו הוא נותן הנחיות מדויקות לאדם שיתמנה כמיופה כוחו כיצד ינוהלו ענייניו האישיים, כמו גם ענייניו הבריאותיים לרבות רכושו הפרטי, בהם גם כספיו והתחייבויותיו. מייפה הכוח יחתום על המסמכים הרלוונטיים בפני עורך דין ויביע בפניו את הסכמתו למתן ייפוי כוח מתמשך. חשוב להבהיר כי, רק עורך דין שעבר הכשרה מיוחדת לנושא זה ושהינו רשום ברשימת עורכי הדין של האפוטרופוס הכללי יוכל לערוך ייפוי כוח מתמשך. משרד עורכי הדין גת רימון, הינו משרד עורכי דין הבקיא בכל ההליכים המשפטיים של דיני ירושה ובהן גם ייפוי כוח מתמשך. אם החלטתם לערוך הסכם ייפוי כוח מתמשך אך לא יודעים כיצד, תוכלו להיעזר במשרד עורכי הדין גת רימון ושותשיעניקו לכם ליווי ויעוץ משפטי איכותי והולם. צרו קשר כבר כעת באתר הבית, ותהיו בראש שקט.

בואו נדבר!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן