חיפוש

עיקול משכורת

עיקול משכורת והסרתו

ישנה אמרה הטוענת כי הזמן מרפא הכול, ואין ספק שהמשפט הזה אכן נכון לתחומים רבים של החיים. יחד עם זאת, כשזה מגיע לחובות, ככל שהזמן יחלוף המצב רק יחמיר. מן הרגע שהחוב יועבר לטיפול ההוצאה לפועל, השעון מתחיל לתקתק והריביות תופחות ללא הפסקה. עם הזמן, יוטלו על החייב שלל הגבלות חמורות המצרות את צעדיו באופן ניכר. מעיקול מקרקעין ועד להגבלת חידוש רישיון נהיגה ועיכוב יציאה מהארץ, ידה הארוכה של רשות ההוצאה לפועל עשויה להגביל את האדם בשלל היבטים ותחומים. אחד מהצעדים הקיצוניים ביותר עמם חייבים עשויים להתמודד הוא עיקול משכורת. כאן נבחן באילו מקרים רשאי רשם ההוצאה לפועל לאשר צעד זה וכיצד נוכל להתמודד עמו.

באילו מקרים יוטל עיקול משכורת?

חוק הגנת השכר התשי”ח-1958, אוסר לבצע עיקול של המשכורת במלואה. ככל שיימצא לנכון לעקל את משכורתו של החייב, החוק מחייב להותיר לכל הפחות אחוז מינימלי מתוך שכרו המעוקל של האדם לצורך מחייתו. בכל מקרה, לא יעלה סכום העיקול על 70% ממשכורתו הכוללת של העובד. כל הנאמר אודות משכורת נכון באותה מידה לגבי גמלאות, קצבאות ומקורות הכנסה אחרים מהביטוח הלאומי, מקרנות ייעודיות ומכל גוף אחר. בתוך כך חשוב להבהיר, כי קצבאות של הביטוח הלאומי אינן ניתנות לעיקול, למעט במקרים שמדובר בחוב מזונות לקטינים.

כדי לבטל עיקול משכורת, יש לפנות אל רשם ההוצאה לפועל בבקשה רשמית לביטול או עיכוב הליכים. עם זאת, כדי להבטיח שהבקשה אכן תתקבל, יהיה עלינו לגלות נכונות כנה לשתף פעולה ולהסדיר את החוב. אחרי הכול, עיקולים אלו לא מוטלים מתוך רשעות גרידא- מטרתם היא להפעיל לחץ על החייב ולגרום לו לפרוע את החוב. לכן, מומלץ להיוועץ בעורך דין שמכיר את אופי התנהלותה של רשות האכיפה והגביה ויוכל לנסח את הדברים באופן שיבהיר שבכוונתך לערוך הסדר חוב מתאים לשלם את חובך.

ליווי אמין ומקצועי לכל אורך הדרך

הוטלו עליך עיקולים והגבלות? הגיע הזמן לטפל בחוב אחת ולתמיד. משרד עורכי הדין איתי גת רימון ושות’ הוא הכתובת שלך להתנהלות מול ההוצאה לפועל. עו”ד גת רימון יבחן את נסיבותיך הייחודיות ואת מצב החוב שלך ויסלול עבורך את הנתיב הבטוח לקראת פירעון החוב בהתאם ליכולותיך. בשלב הראשון, נסייע לך להקפיא את העיקולים וההגבלות שהוטלו עליך, ואז כשהדברים מתנהלים יותר על מי מנוחות, לתכנן כיצד לפרוע את החוב.

ביטול עיקול משכורת

אין ספק שניהול חוב והתמודדות עם עיקול משכורת מגיע עם מנה לא קטנה של מעמסה נפשית. הקנסות, הצטברות הריביות, העיקולים וההגבלות, עשויים להיות קשים מנשוא ולעתים קרובות עלולים לדרדר את יכולת ההחזר שלך אף יותר. עם זאת, כאשר הדברים מגיעים עד לכדי עיקול המשכורת, לעתים קרובות מוסיף הדבר פצע על חבורה. יחד עם זאת, עם סיוע של עורך דין מומחה, ניתן גם את המשוכה הזו לעבור בהצלחה. ישנם טעמים רבים המצדיקים ביטול עיקול משכורת, בעיקר בהתחשב בעובדה שמדובר לרוב במקור קיומו העיקרי של אדם. לאחר ביטול העיקול, יוכל עורך דינך לסייע לך להתחיל לנקוט בצעדים להסדר החוב בהתאם למצבך הכלכלי וללא איומים מצד הנושים השונים המלווים אותך בתהליך.

כיצד מגישים בקשה עבור ביטול עיקול משכורת?

כאמור, עיקול משכורת הוא צעד קיצוני למדי ולכן הוא ישמש רק במקרים בהם הוא נדרש. הרשות להוצאה לפועל מורשית לבצע עיקול זה רק כאשר קיים יסוד מוכח וסביר כי החייב איננו מתכוון לפרוע את החוב ולמעשה מתחמק מפירעונו, או כאשר החייב כבר הביע את הסכמתו לצו תשלומים שהוצא בעניינו ואף אל פי כן אינו מצליח לעמוד בתנאים שהוסכמו. יש לציין כי טרם העברת המידע על מקום העבודה לנושה, יקבל החייב התראה אחת בלבד במסגרתה יינתן לו פרק זמן של כשלושה שבועות אשר במהלכם יוכל להסדיר את חובו. אם החייב לא ייצור כל קשר בעניין ולא יגיש בקשה לפריסת החוב בתנאים הקבועים בחוק, המשכורת תעוקל.

עם זאת, גם אם מדובר בעיקול תקין לחלוטין העומד בכל הדרישות, רצוי להסתייע בהקדם בעורך הדין שלך להגשת בקשה לעיכוב ההליכים, לבצע ביטול עיקול משכורת ולהתחיל בצעדים להסדר החוב.

ייצוג חייבים – פתרון קבוע לחוב שלך

חשוב לזכור – החוב לא נעלם לשום מקום. במקום להתנהל מעיקול לעיקול, זהו הזמן להתחיל לפעול לקראת פתרון קבוע שיסיר את כל הדאגות מהראש שלך. עו”ד איתי גת רימון יבחן את מצבך לעומק ויציג בפניך את כל האפשרויות העומדות לרשותך. בליווי צמוד וייעוץ מקצועי מהשורה הראשונה, יסייע לך עו”ד גת רימון לסיים את מסכת החוב בהצלחה.

בואו נדבר!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן