חיפוש

ביטול עיקולים

אם נקלעת לחובות גדולים ונפתחו כנגדך תיקי הוצאה לפועל, סביר להניח כי ננקטו כנגדך הליכי גביה שונים וביניהם עיקול חשבון הבנק, עיקול המשכורת, הגבלת רישיון הנהיגה ועוד. מדובר בהליכים לא נעימים ופוגעניים, אשר נועדו להביא לגביית החוב.

ישנן דרכים שונות להתמודד עם החובות, לעכב את ההליכים וכן לבטל עיקולים אלו. בין האופציות הקיימות לרשות חייב בהוצאה לפועל, קיימת האפשרות לבקש את פריסת החוב לתשלומים בהתאם ליכולת הכלכלית וזאת על ידי הגשת בקשה מסודרת בצירוף שאלון, תצהיר ומסמכים תומכים בבקשה.

אופציה נוספת, היא הגשת בקשה לאיחוד תיקים מסוג  3%. ככל ובקשת האיחוד תאושר, יאוחדו כלל התיקים הפתוחים לתיק מרכזי אחד אליו ישלם החייב מידי חודש 3% מסך החובות. לאחר ביצוע התשלום הראשון, ניתן להגיש בקשה לביטול עיקול חשבון הבנק והמשכורת וכן לקבל עיכוב הליכים על מנת שניתן יהיה להמשיך ולהתנהל באופן רגיל ונורמטיבי.

חייב אשר יש לו חובות בסך של 50,000 ₪ ועד 150,000 ש”ח והוא אינו מסוגל לעמוד בהחזר חודשי של 3% מסך חובותיו, רשאי להגיש בקשה מסוג חדלות פירעון ושיקום כלכלי, במסגרתה יוכל לתת הצעה להסדר נושים ועל ידי כך לסלק את חובותיו בפשרה. הדבר כפוף להסכמת רוב נושיו של החייב וכן להסדר שיאושר על ידי רשם ההוצאה לפועל.

במקרה של חובות מעל 150,000 ₪, הבקשה תתנהל במסגרת בית משפט השלום. בשני המקרים ניתן להגיש במקביל בקשה לביטול העיקולים ולעיכוב הליכים עד להכרעה בבקשה שהוגשה למתן צו פתיחת הליכים (צו כינוס). לעיכוב ההליכים וביטול העיקולים רצוי ואף מומלץ להסתייע בעורך דין הבקיא בתחום חדלות הפירעון והשיקום הכלכלי וזאת על מנת לבחור בדרך הנכונה והטובה ביותר עבורך.

למידע נוסף:

עיקול חשבון בנק

עיקול משכורת

בואו נדבר!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן