הוצאה לפועל

אם יצא לכם לשמוע את המושג הוצאה לפועל אבל לא באמת הבנתם את כוונתו, אנחנו כאן בשביל להסביר. הוצאה לפועל היא למעשה הזרוע השייכת לרשות אכיפה ולגבייה במשרד המשפטים, שתפקידה הוא אכיפת ההליכים האזרחיים לגביית חובות וכן לאכיפת פסקי דין. אם יש נגדכם הליכים של הוצאה לפועל עורך דין יעזור לכם להיחלץ מהקושי ולהגיע להסדרים מקלים, גם אם הוטלו עליכם בעקבות כך הגבלות, תשלומי חובות, עיקולים ועוד. מעוניינים לדעת עוד פרטים ? משרד עורכי הדין גת רימון ושותהינו משרד עורכי דין העוסק בתחום ההוצאה לפועל ומסייע ללקוחותיו בהליכים אלו ובפעולות כגון כגון איחוד תיקים, מחיקת חובות, ביטול עיקולים והגבלות ועוד. נשמח לעזור ולסייע גם לכם.

הליכים בהוצאה לפועל

כאמור תחום ההוצאה לפועל מנוהל על ידי רשות הגביה והאכיפה הכפופה למשרד המשפטים ומטרתה להסדיר חובות בין אזרחים, אך גם בין האזרח למדינה. כדי לאלץ את החייב לשלם את חובו, ישנם הליכים אותם יוכל לבצע הנושה במסגרת ההוצאה לפועל, במסגרתם יוטלו על החייב הליכים המצרים את צעדיו על מנת שישלם את חובו לנושה בין אם הוא אזרח או המדינה. הנה כמה דוגמאות להליכים בהוצאה לפועל אותן ניתן להטיל על החייב:

  • הגבלת חשבון בנק וכרטיסי חיוב מתבטא בהגבלות של פתיחת חשבון בנק, אי יכולת לעשות שימוש ו/או לפרוע צקים. כמו כן, יכול רשם ההוצאה לפועל מתוקף סמכותו להגביל את השימוש של החייב בכרטיסי אשראי, דבר שעלול להביא לחסימת כרטיסים אלו באופן מיידי.
  • עיכוב יציאה מן הארץרשם ההוצאה לפועל רשאי לאסור על יציאתו של חייב מן הארץ עד אשר ישלם את כל חובו או חלקו בהתאם לתנאים שיקבעו. הליך זה מתבצע רק כאשר מוכח כי יציאתו של החייב מן הארץ עלולה לסכל את האפשרות של גביית החוב ממנו.
  • עיקוליםרשם ההוצאה לפועל יכול להטיל עיקולים שונים על החייב, בין אם מדובר בעיקול מיטלטלין קרי חפציו של החייב, למעט חפצים להם הוא זקוק למחייתו, או עיקול מקרקעין (דירה שבבעלותו) הרשומים על שמו של החייב. במקרה של כינוס נכסים על דירת החייב ובאם מדובר בבית מגוריו היחיד, יש לדאוג למקום לו למקום מגורים חלופי, למשך תקופה שתקבע על ידי רשם ההוצאה לפועל או על ידי בית המשפט. בנוסף, ניתן גם לפעול להטלת עיקול על משכורתו של החייב ועל חשבון הבנק שלו דבר אשר יגביל את פעילותו בחשבון ואת האפשרות לקבלת אשראי.

לעשות סדר
התנהלות מול הוצאה לפועל היא תהליך לא פשוט כלל, במיוחד אם אתם נמצאים בצד החייב והוטלו כנגדכם הליכי הוצאה לפועל. ועדיין, כאשר מתנהלים אל מול הוצאה לפועל עורך דין יכול לעזור באופן משמעותי והוא אף יסייע לכם לעשות סדר בעניינים שכרגע יצאו משליטה. משרדו של עורך הדין איתי גת רימון ושותהעוסקים ומתמחים בתחום ההוצאה לפועל יוכלו לעזור ולסייע לכם בין אם מדובר בביטול עיקולים והגבלות, איחוד תיקים ועוד. צרו קשר באתר הבית.

דילוג לתוכן