כרטיס אשראי בפשיטת רגל

אדם אשר נקלע לחובות כספיים ומבקש להסדיר את חובותיו באמצעות הגשת בקשה מסוג חדלות פירעון ושיקום כלכלי, רשאי לעשות זאת במידה וסך חובותיו עולים על 50,000 ₪ וכן במידה וסך חובותיו עולים על סך נכסיו.

לאחר בחינת כלל הנתונים ואישור הבקשה, ניתן לחייב צו לפתיחת הליכים ושיקום כלכלי, במסגרתו נקבע צו תשלומים חודשי, אותו על החייב לשלם חודש בחודש לקופת פשיטת הרגל שעל שמו. כמו כן, במסגרת הצו לפתיחת הליכים, מוטלות על החייב הגבלות שונות, אשר מטרתן בראש ובראשונה להביא לשיקום החייב וכן על מנת לוודא כי הוא מנוע ככל הניתן מליצור חובות חדשים במסגרת ההליך.

בין ההגבלות המוטלות על החייב, אין הוא רשאי לעשות שימוש בשיקים וכרטיסי אשראי וכן אינו רשאי לנהל עסק, לרבות חברה בע”מ. אף על פי כן ולמרות ההגבלות שמוטלות כאמור על החייב, הוא רשאי לפתוח חשבון בנק אשר ינוהל ביתרת זכות בלבד, להקים הוראות קבע בהתאם לצורך וכן להזמין כרטיס אשראי מסוג “דביט”.

כרטיס זה הוא למעשה כרטיס המוכר לכל ככרטיס “דיירקט” אשר ניתן להשתמש בו בכל בתי העסק בישראל, כאשר האישור לכל עסקה ניתן בכפוף לכך שישנה יתרה מספקת בחשבון הבנק של הלקוח. הבנקים בישראל מודעים לכך כי חייב בפשיטת רגל רשאי לעשות שימוש בכרטיס מסוג “דביט” ועל כן לא נדרש לשם כך אישור מיוחד של בית המשפט. כל שנדרש הוא ליצור קשר עם הבנק ולבקש את הזמנת הכרטיס.

למידע נוסף מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!