חיפוש

מה השתנה בעולם חדלות הפירעון

בשנים האחרונות, מתמודדים אזרחים רבים עם יוקר המחיה בישראל ועם מציאות בלתי אפשרית. דבר זה גרם ללא מעט אנשים לקרוס כלכלית ולכרוע תחת נטל ההוצאות הרבות. מן הרגע בו נפתח נגדם תיק הוצאה לפועל, הם מצאו עצמם מתמודדים מול מערכת אטומה, קפקאית ובעיקר עם מעט מאוד הבנה וידע כיצד לפעול מולה ביעילות, ואכן, עד לאחרונה, התנהלו כלל הגופים הרלוונטיים בעולם חדלות הפירעון בכאוס מוחלט. לעתים קרובות הנחיות שניתנו מבית המשפט לא עלו בקנה אחד עם מדיניות ההוצאה לפועל, והליכים היו נגררים במשך שנים. המתח הנפשי הרב המתלווה להליכי פשיטת רגל, ההגבלות הכלכליות הכבדות עמן התמודדו החייבים והתסכול הרב שהיווה חלק בלתי נפרד מכל התנהלות מול המערכת, גרמו לא פעם למשפחות רבות בישראל למצוא עצמן על סף תהום. הרפורמה בתחום חדלות הפירעון שנחקקה בשנת 2018 משנה את המציאות הזו וכיום, זוכים חייבים לתהליך ברור, שקוף ומסודר מאי פעם. זקוקים לסיוע בהתמודדות עם חובות ועם הליכי חדלות פירעון? פנו לייעוץ משפטי אצל עו”ד חדלות פירעון ותקבלו את כל התשובות.

הקשיים הרבים אותם חוו חייבים רבים החלו לעלות מהשטח אל מקבלי ההחלטות. גורמים רבים הפעילו לחץ על המחוקק במשך שנים לעשות סדר בתחום החשוב הזה. למעשה, עד לשנת 2018 הייתה מורכבת החקיקה בתחום מאינספור הלכות, פסיקות, חוקים ואפילו פקודות מנדטוריות שאבד עליהן הכלח, ורבים מהם סתרו אלו את אלו. כדי לאפשר תהליך אנושי ושיקומי יותר ולאפשר לחייבים לחזור ולתפקד בכלכלה הישראלית, נוסח חוק אחיד שיכונן את ההסדרה החדשה בתחום פשיטות הרגל. כעת, חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי התשע”ח-2018 הוא הגובר על כלל החוקים הישנים ומסדיר הליך עקבי וברור עד להפטר. כיום מפקח על ההליך כולו הממונה המיוחד לחדלות פירעון ושיקום כלכלי במשרד המשפטים. מן הרגע בו יאושר ההליך ועד להפטר, לא יימשכו יותר מארבע שנים ברוב המקרים. בנוסף, קיים כעת מסלול מקוצר חדש לבעלי חוב שסכומו אינו עולה על 150,000 ₪, המאפשר הליך גמיש ומהיר יותר. זקוקים לייעוץ משפטי בתחום? עו”ד חדלות פירעון יוכל לסייע לכם להתמודד עם החובות ולצאת לעצמאות כלכלית.

חשוב להיעזר בשירותי עו”ד חדלות פירעון

הליכי חדלות פירעון לא עוברים לבד. הידע והניסיון של עורך הדין שלך הוא הלפיד שמנחה אותך בסבך המורכב של מדיניות ההוצאה לפועל ובתי המשפט. עורך הדין איתי גת רימון ליווה לאורך השנים חייבים רבים וסייע להם לעבור תהליך מיטיב שאפשר להם לשקם את חייהם עד שנפטרו לחלוטין מהחובות. אנו מזמינים גם אותך להצטרף אליהם.

בואו נדבר!

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן