חדלות פירעון עורכי דין

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי הינו החוק משנת– 2018 המסדיר את חובו של אדם חדל פירעון והוא נכנס לתוקפו בשנת– 2019. חוק זה הוא בגדר פריצת דרך שעוזרת מאד לחייבים שאינם יכולים לשלם את חובם לנושים, בניגוד לחייבים שאינם מעוניינים בכך. בהתנהלות בתיקי חדלות פירעון עורכי דין המתמחים בדיני הוצאה לפועל מנחים את החייבים כיצד לפעול נכון. בדרך כלל תופעה זו נגרמת כאשר אדם פותח עסק מתוך הנחה כי העסק יוכל לפרנס אותו ואת משפחתו, כך שיוכל להחזיר גם את חובותיו על ההלוואה שלקח מחברות האשראי או הבנק לפתיחת העסק. לחילופין, כאשר מדובר באדם שלקח משכנתא אך מתקשה לעמוד בתשלומים. בכל הנוגע להליכי חדלות פירעון עורכי דין המתמחים בדיני ההוצאה לפועל כמשרדם של עורכי הדין גת רימון ושותיהיו הכתובת הנכונה וישמחו לתת לכם את כל המידע הרלוונטי תוך כדי ליווי משפטי, מקצועי ואיכותי.

סדר במושגים

אחת הדרכים בהם מנסה בית המשפט לאזן בין הצד של החייב ובין הנושים היא כאשר בית המשפט מתרשם שהאדם נקלע לחובות בתום לב, והוא מעוניין לשלם את חובו לנושיו כדוגמת הבנקים, אך אין ביכולתו לעשות כן. משום כך, נותן בית המשפט הזדמנות שנייה לאדם לחזור אל שיגרת חייו לאחר אישור הליך חדלות פירעון ומתן ההפטר. מכיוון שקיימים מספר מושגים בדיני חדלות פירעון, יש מקום להבהיר אותם בכמה נקודות:

  • צו לשיקום כלכליזהו שלב נוסף במהלך ההליך של חדלות פירעון והוא ניתן לחייב על ידי בית המשפט, לאחר שהוא נמצא בהליך לפחות כשנה. הצו לשיקום כלכלי ניתן כאמור לאנשים פרטיים שנקלעו למצב של חדלות פירעון והוכיחו במסגרת הליך זה כי הם השתקמו כלכלית וכי הם ראויים לקבלת ההפטר. במסגרת צו זה מאושרת לחייב תוכנית תשלומים (תוכנית פירעון) שבסופה יינתן לו צו ההפטר.
  • כינוס נכסיםמדובר למעשה בתפיסה ו/או הקפאה של נכס מסוים השייך לאדם מסוים שנקלע לחובות ואינו מסוגל להחזירם. במסגרת הליך זה מעוקל הנכס הספציפי על ידי הנושה ויוצע למכירה במסגרת הליך שמפוקח על ידי בית המשפט ו/או רשם ההוצאה לפועל.
  • הוצאה לפועלמצב בו אדם אינו משלם את פסק הדין שניתן נגדו על ידי בית המשפט. במקרה שכזה ניתן לאכוף כנגדו את ביצוע פסק הדין באמצעות הגשתו ללשכת ההוצאה לפועל. חשוב להבחין בין מקרים בהם מסרב החייב לשלם את חובו, למקרים בהם החייב הוא אינו בעל יכולת לשלם את חובו לנושים או אז יכול החייב לפנות לרשם ההוצלפ על מנת שזה יפסוק לו צו תשלומים בהתאם ליכולתו ובמקרה של חובות גבוהים לפנות להליכי חדלות פירעון וכך לגרום לעיכוב הליכי ההוצאה לפועל המתנהלים כנגדו.

סיכום דבר

אם הינכם נמצאים במצב סבוך של הליכי הוצאה לפועל שאינכם יכולים להיחלץ ממנו, ואינכם יודעים לאן לפנות בכל הנוגע לחוק חדלות פירעון עורכי דין המתמחים בדיני הוצאה לפועל במשרד עורכי הדין גת רימון ושותיהיו הכתובת הנכונה על מנת לסייע לכם בכל השלבים, עד להסדר מוחלט עם ההוצאה לפועל. פנו עוד היום אל משרד עורכי הדין גת רימון ושותהמתמחים בדיני הוצאה לפועל וחדלות הפירעון וצאו לדרך חדשה.

דילוג לתוכן